czwartek, 18 kwietnia

Czy możemy sprawić, aby nasza garderoba stała się eco friendly?

Z zewnątrz branża taka jak moda wygląda jak każda, ale nawet biznes oparty na ubraniach ma też swoją ciemną stronę. Do tej pory słyszałeś o nieetycznych praktykach pracy wśród pracowników dziecięcych, zakładach pracy oferujących nieznośnie niskie zarobki. Czy wiedziałeś również, że przemysł związany z produkcją ubrań jest zaliczany do głównych źródeł zanieczyszczenia na świecie? Tam, gdzie znajduje się ropa, rolnictwo i papier, znajdują się również ogromne ilości odpadów. Według Rady Obrony Zasobów Naturalnych chiński przemysł tekstylny, który produkuje około połowy ubrań kupowanych przez Amerykanów, wytwarza około 300 ton sadzy rocznie. Jeden młyn w Chinach może zużyć 200 ton wody na każdą tonę barwionego materiału. Rzadko zastanawiamy się, kto w końcu posprząta cały ten bałagan. Podczas obchodów Dnia Ziemi 22 kwietnia uważnie przyjrzyjmy się naszym szafom, aby zobaczyć, jak możemy być częścią pozytywnej zmiany, którą chcemy zobaczyć na świecie. Chcesz wziąć udział w akcji? Oto wskazówki, które pomogą uczynić twoją garderobę miejscem bardziej sprzyjającym środowisku.

Zwróć uwagę na sprzyjające środowisku możliwości czyszczenia swoich ubrań.

Zacznij od zakupu ekologicznego detergentu do prania. Wykonuje to samo zadanie bez ostrych, syntetycznych chemikaliów, które szkodzą środowisku i stanowią zagrożenie dla zdrowia wielu organizmów żywych na całym świecie. Aby oszczędzać energię, pierz swoje brudne ubrania na najniższych obrotach, które zużywają mniej wody i prądu.
Jeśli chcesz wyczyścić ubrania, poszukaj ekologicznego, organicznego środka czyszczącego w swojej okolicy, który nie używa perchloroetylenu, powszechnego środka chemicznego używanego przez wiele tradycyjnych pralni chemicznych. Został wymieniony jako jedna z substancji, która jest niebezpieczna dla środowiska z uwagi na zanieczyszczenie powietrza, które wytwarza.

Zwróć uwagę na pakunek, z którym wracasz do domu z zakupów.

Biodegradowalne torby na zakupy są przeznaczone nie tylko do sklepów spożywczych. Pamiętaj, aby zabrać je ze sobą na zakupy nowych butów lub koszulek i powiedzieć sprzedawcy, aby trzymał plastik z daleka od ciebie.

Kupuj od lokalnych dostawców.

Oprócz wspierania społeczności, kupowanie na miejscu zmniejsza negatywny wpływ na środowisko, ponieważ lokalne firmy mogą dokonywać lokalnych zakupów, zmniejszając w ten sposób zanieczyszczenie wnoszone za pośrednictwem transportu. Ponadto niezależne firmy to zazwyczaj małe przedsiębiorstwa, więc zajmują mniej ziemi i zużywają o wiele mniej zasobów od dużych koncernów. Zysk dla wszystkich.

Skorzystaj z możliwości oferowanych przez syntetyczne materiały, które zastępują produkty zwierzęce.

Produkcja wełny, skóry i futra szkodzi milionom zwierząt każdego roku, ale także przyczynia się do dewastacji ziemi, zanieczyszczenia powietrza i wody. Ponadto gotowe futro jest traktowane całym koktajlem substancji chemicznych, takich jak formaldehyd i środki wybielające, które są toksyczne dla ludzi. Wszystko po to, aby utrzymać sprzedaż na jak najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *