czwartek, 18 kwietnia

Czy warto wydawać więcej pieniędzy na ubrania?

Może ci się wydawać, że wydawanie kilkuset złotych na parę dżinsów brzmi absurdalnie, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która pragnie zainwestować swoje pieniądze na szczytne cele lub samorozwój, a nie na rzeczy chwilowo poprawiające samopoczucie. Jednak naprawdę nasza kultura zachęca do kupowania ekstremów, jeśli chodzi o ubrania. Ludzie najczęściej popadają w dwie skrajności. Albo wydają dużo pieniędzy na ekskluzywne ubrania, albo jak najmniej na tanie zamienniki.

Między obfitością sprzedaży a niezliczonymi sklepami, które oferują modne ubrania za znacznie mniejsze koszta, jesteśmy zaprogramowani w taki sposób, aby myśleć, że nasze ubrania powinny być tanie, w pewnym sensie jednorazowe. Czy widziałeś jednak wyjątkowo dobrze ubraną osobę? Okazuje się, że mimo powszechnej opinii warto zainwestować w wysokiej jakości ubrania, które zwykle zmuszają nas do tego, aby wysupłać nieco więcej grosza. Przetrwają nie tylko dłużej, ale także poprawią nasz humor za każdym razem, gdy zajrzymy do garderoby. Warto zastanowić się nad powodami, dla których wiele osób, nie tylko zamożnych decyduje się na kupno droższych ubrań.

Drogie ubrania posłużą nam o wiele dłużej

Moda wbrew pozorom to nie tylko aspekt związany z estetyką. Nie jest tajemnicą, że im lepszej jakości produktu zakupimy, tym dłużej nam posłużą. Nie jest to reguła, która sprawdza się tylko w przypadku ubrań. Jest tak niemal ze wszystkim. Przypomnij sobie, ile razy kupiłeś odzież, ponieważ była tania i na wyprzedaży, tylko po to, żeby się w nią ubrać kilkakrotnie, po czym straciła swój pierwotny kształt? Odzież wysokiej jakości, choć droższa, z natury jest uszyta z lepszych materiałów i o wiele skuteczniejszą techniką. Od wysokiej klasy tkanin, które przetrwają dłużej, po szwy (ubrania cechujące się wysoką jakością mają więcej ściegów na cal, aby pomóc kawałkowi materiału lepiej trzymać się przez lata), ubrania, na które wydajesz więcej, są zaprojektowane tak, aby służyć ci przez długi czas.

Być może słyszałeś kiedyś o żartobliwym równaniu kosztu zużycia, które przekłada się na to, ile wydasz na zużycie przedmiotu w stosunku do tego, jak długo będziesz go używać. Zwykle po zastosowaniu tej zasady odzież droższa wygrywa i na dłuższą metę okazuje się znacznie tańsza od promocyjnych ciuchów lub tanich zamienników znanych firm.

Droższe ubrania to większe pole wyboru i dopasowywania różnego stylu

Jeśli wydasz więcej pieniędzy na tylko kilka egzemplarzy wysokiej jakości elementów ubioru, będziesz musiał zacząć miksować i dopasowywać różne style, aby stworzyć nowe komplety w swojej garderobie. Zamiast uzasadniać potrzebę kupienia szeregu tanich bluzek i spodni z mniejszą ilością drogich ubrań, będziesz bardziej skłonny do dopasowywania do siebie posiadanych już elementów. Dzięki temu nastawieniu z całą pewnością staniesz się lepszy w łączeniu rzeczy. Ponadto nie musisz się martwić o to, że posiadane przez ciebie klasyczne ubrania przestaną być modne. Drogie elementy ubioru najczęściej pozostają dostępne w katalogach przez kilka sezonów. W przypadku tanich ciuchów moda na nie zazwyczaj kończy się w momencie wyprzedania nakładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *