czwartek, 23 maja

Dopasuj kolor włosów do swojej karnacji

Moda to nie tylko ubrania, za którymi podążamy w galeriach handlowych. To także odpowiednie wybory związane z metamorfozą naszego ciała. Dowiedz się, w jaki sposób twoja karnacja komponuje się z kolorem włosów, na który się zdecydujesz.

Popielata blondynka, w tym odcienie platyny, lodu, srebra i szampana, świetnie wyglądają na tych, którzy mają chłodną skórę z czerwonawym odcieniem. Lekko niebieski odcień w tych blond odcieniach przeciwdziała rumianym smugom na skórze. Gwiazdy pokroju Stefani i Taylor Swift są przykładem celebrytek, które prawidłowo balansują między popielatą blondynkę i swoim odcieniem skóry. Jeśli zdecydujesz się na jeden z tych odcieni, upewnij się, że używasz dobrej jakości szamponu i odżywki, aby zapobiec żółknięciu koloru.

Jeśli masz jasną, chłodną skórę z niebieskimi odcieniami, nieco cieplejszą niż w powyższym przypadku, wybierz do swojego odcienia złoto, karmel, bursztyn, miód lub toffi. Miodowa lub karmelowa blondynka jest również dobrym wyborem dla osób o oliwkowej skórze i neutralnych odcieniach, ponieważ zbyt jasne lub popielate odcienie mogą zmyć wyraźne kontury twarzy. Jeśli masz bardzo ciepłe odcienie, chcesz uniknąć ciepłej blondynki, ponieważ zbyt duża ilość żółci może sprawić, że będziesz wyglądać nienaturalnie. Używaj tonera w dużej ilości, aby uniknąć zabarwienia koloru.

Chłodne brązowe odcienie, takie jak kasztan, mokka, ciemna czekolada i ciemny kasztan świetnie komponują się z tymi, którzy mają skórę o ciepłych odcieniach. Od jasnej do głębokiej skóry, jeśli masz żółte odcienie, rozważ zastosowanie chłodnego brązowego koloru włosów, aby rozjaśnić cerę.

Wybierz ciepły brązowy odcień, taki jak złoty brąz, miód, bursztyn, mahoń lub cynamon, jeśli masz mieszaną skórę z ciepłymi odcieniami. Kiedy Emilia Clarke nie nosi platynowej peruki jako Matka Smoków w Grze o Tron, jej ulubionym kolorem włosów jest ciepły brąz.

Chłodne czerwienie, w tym kasztanowe, bordowe i prawdziwa czerwień, będą świetnie wyglądać na tych o jasnej, chłodnej skórze z czerwonawym odcieniem. Niebiesko-czerwony odcień twoich włosów sprawi, że twoja skóra, nie będzie wyglądać na zarumienioną lub rumianą. Jeśli masz głęboką skórę, wybierz chłodny kasztan zamiast ciepłej czerwieni, ponieważ cieplejsze odcienie czerwieni sprawią, że skóra będzie wyglądać zielonkawo lub źle.

Jeśli masz neutralne odcienie skóry lub niebieskawe odcienie w jasnej karnacji, wtedy ciepła czerwień jest dla Ciebie. Wybierz ulubione spośród truskawkowych blond, bursztynowych, miedzianych lub rdzawych odcieni włosów. Upewnij się, że kupujesz szampon do włosów farbowanych i unikaj częstego mycia, aby utrzymać mocny kolor tak długo, jak to możliwe między retuszami.

Chłodne, czarne kolory włosów, takie jak espresso, lukrecja, niebiesko-czarny lub prawdziwa czerń, będą świetnie wyglądać na tych o ciepłych odcieniach. Jeśli masz jasną lub oliwkową skórę, kontrast zabarwi twoje żółtawe odcienie i nada ci wygląd niemal porcelanowej lalki. Jeśli masz głęboki odcień skóry, możesz nosić chłodne, czarne kolory niezależnie od nasycenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *