czwartek, 23 maja

Najważniejsze zadania, za które odpowiada fashion marketing.

Wiedza o tym, komu sprzedajesz, jest niezbędnym i pierwszym krokiem w każdym marketingu. Sprzedawcy mody muszą być w stanie przeprowadzić jakościowe i ilościowe badania trendów mody oraz życia i zachowań ludzi, którzy mogą kupować potencjalne produkty mody. Badania rynku są prezentowane i wykorzystywane do podejmowania ważnych decyzji dotyczących projektowania mody i działalności biznesowej.

Sprzedawcy modowi mają za zadanie stworzyć historię marki, aby klienci mogli nawiązać osobistą relację i zobaczyć, jak noszą projekty. Loga, kopie i zdjęcia muszą być zgodne z wizerunkiem i stylem życia reprezentowanym przez markę mody i tworzyć osobisty kontakt z docelowymi klientami.

Osoby odpowiedzialne za promowanie branży, którą jest moda wykorzystują swoją kreatywność wraz z badaniami rynku do tworzenia atrakcyjnych reklam, które rezonują z docelowymi odbiorcami. Zarządzają również planowaniem mediów w celu ustalenia planowej dystrybucji reklam. Może to obejmować reklamy w gazetach i czasopismach, w telewizji oraz w formatach cyfrowych, takich jak media społecznościowe.

Decyzje dotyczące cen i dystrybucji są również częścią marketingu mody. Obejmuje to badania i analizy dotyczące sprzedaży produktów w kanałach dystrybucji detalicznej lub internetowej oraz ustalenie, gdzie i za jaką cenę modne produkty powinny być sprzedawane, z nadrzędnym celem maksymalizacji zysków.

Czym jeszcze zajmują się profesjonaliści odpowiedzialni za reklamowanie produktów mody?

Projektant mody tworzy odpowiednie ubrania i akcesoria dla ludzi. Wydobywa najnowszy trend w najlepszy możliwy sposób, dzięki ciężkiej pracy i kreatywności. Projektują obecny zmysł mody, a także przewidują, co może stać się kolejną wielką rzeczą w świecie mody. Stworzenie czegoś wyjątkowego pod każdym względem to jedno duże wyzwanie dla projektanta mody.

Dla eksperta od mody, który projektuje, ma wiele do przemyślenia; podczas tworzenia czegoś nowego. Zaczynają od podstawowego projektu, który obejmuje pełną strukturę opowieści z dużą ilością szkiców. Następnie kładą te plansze opowieści na manekinie i zaczynają szyć kawałki różnych materiałów, aby ułożyć je w jednym kawałku. To jeden z kluczowych okresów pracy projektanta, ponieważ uwidacznia jego wizję. Bardzo ważne jest, aby cokolwiek, nad czym pracowali, zostało skonsultowane z osobami zawodowo śledzącymi trendy mody, aby upewnić się, że nowo powstały wzór ubrań wpisuje się w społeczne zapotrzebowanie. To ich pierwszy szkic tego, co wizualizowali będzie poddany ocenie.

W świecie mody projekty wspomagane komputerowo są często stosowane w celu skrócenia czasu. Pomaga to podjąć lepszą decyzję dotyczącą kolorów i kształtów. Wielu projektantów nadal woli najpierw narysować szkic swojej pracy, a następnie rozpocząć pracę nad nimi. Po narysowaniu szkiców stopniowo posuwają się do przodu, tworząc wzory bardziej szczegółowych obiektów. To daje im podstawową ideę, do czego dokładnie prowadzą swoją pracę. Jeśli produkt wymaga jakiejkolwiek korekty, jest to odpowiedni moment, aby to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *