czwartek, 18 kwietnia

Porady dotyczące tego, w jaki sposób dbać o środowisko podczas wyboru nowych elementów garderoby.

Niemal każdy z nas uwielbia kupować koszulkę na przecenie, której cena nie przekracza kilkunastu złotych. Jednak zgadnij, w czym tkwi kłopot? Oczywiście istnieje powód, dla którego cena jest tak niska. Ubranie o wiele szybciej się rozpada. Detaliści tacy jak Forever 21 i H&M są zależni od chęci konsumenta skierowanej w stronę nowej odzieży, w której robi się dziura po jednym praniu, co tylko zwiększa pragnienie na kolejne zakupy. Nie wspominając już o tym, że wiele budżetowych sieci mody wciąż wprowadza nieetyczne praktyki pracy. Jeśli to nie wystarczy, aby cię powstrzymać, może kolejny argument okaże się skuteczny. Według badań detaliści szybkiej mody, tacy jak Charlotte Russe, Wet Seal, nadal sprzedają buty, paski i torebki skażone ołowiem, nawet lata później po podpisaniu ugody wyrażającej zgodę na ograniczenie wykorzystania metali ciężkich w ich produktach.

Dowiedz się więcej o markach ubrań.

Kupując towary od konkretnej marki, kupujesz nie tylko ubranie lub naszyjnik. Pośrednio udzielasz również pieczęci aprobaty w zakresie praktyk dotyczących pracy i środowiska właśnie tej firmy. Jeśli chcesz przeprowadzić rekonesans, ale nie wiesz, od czego zacząć, sprawdź strony i serwisy informacyjne aktualizujące informacje na temat nowinek w świecie mody, które zawierają informacje o wielu przodujących markach na rynku. Dodatkowo warto przeszukać internet w celu znalezienia lokalnego dostawcy ekologicznych ubrań.

Pomóż nie tylko sobie.

Daj stare, zużyte lub porzucone przez innych członków rodziny ubrania i akcesoria osobom, które tchną w nie drugie życie z odrobiną miłości i dużą ilością magii. Możesz skontaktować się z pobliskim domem dziecka lub organizacją znaną pod nazwą Czerwony Krzyż. Jeżeli posiadasz artykuły, które będą mogli oddać w ręce potrzebujących, nie bój się z nimi skontaktować. Nie dość, że pomożesz tym, którzy mieli nieco mniej szczęścia w życiu, to przyczynisz się do zmniejszenia zapotrzebowania na nowe ubrania, co jest kolejnym krokiem w walce o środowisko. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Postaraj się zainwestować w swoje buty.

To proste, im bardziej dbasz o swoje buty, tym dłużej będą one ci służyć. Wiesz co to oznacza? Mniejsze zużycie i marnotrawstwo. Gdy tylko rozpakujesz nową parę butów, zanieś je do warsztatu naprawy obuwia, aby założyć pokrowce na pięty i bieżniki na palce, aby nie uszkodzić dolnej części butów. Kiedy osłony ochronne się zużyją, czas na kolejną wizytę. To samo dotyczy złamanych obcasów, nacięć, dziur i wyblaknięć. Zacznij pielęgnować swoje artykuły, zamiast nieustannie wymieniać je na nowe.

Zacznij zwracać uwagę na tkaniny.

Bambus, jedwab, bawełna organiczna, soja, konopie to tylko niektóre z naturalnych, przyjaznych dla środowiska tkanin na rynku. Przed zakupem najlepiej poznać tajniki każdego z nich. W przypadku wersji ekologicznych z całą pewnością będziemy musieli nieco bardziej się wykosztować. Jednak zwróci się to nam nie tylko w postaci pięknie wykonanej odzieży. Moda to nie tylko snobistyczne podejście, to także dbanie o praktyczne elementy. Elementy garderoby wykonane z najlepszych tkanin zostaną z nami nawet przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *