czwartek, 18 kwietnia

Jak zdeterminować odcień naszej karnacji, aby następnie dobrać do niego modne ubrania?

Czasami słyszysz, jak ludzie mówią o tym, jak niebieski jest „ich” kolorem lub jak wyglądają okropnie w brzoskwiniowym odcieniu. Co powoduje, że ludzie mają pochlebne i sprzeczne kolory dla odcienia skóry i jak określić, które kolory są dla ciebie najlepsze? Dowiesz się tego za pośrednictwem tej kilkuminutowej lektury, ale pamiętaj, że te zasady nie są ugruntowane jednakowo dla każdego. Nie każda aktualna moda będzie wpisywała się też w twoje preferencje. Jeśli kochasz kolor, który nie jest dla Ciebie najlepszy, nie oznacza to, że musisz przestać go nosić! Zastanów się nad użyciem go jako akcentu z paskiem, szalikiem, butami lub torebką, zamiast nosić go od stóp do głów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaki jest twój naturalny odcień skóry i dopasować do niego ubranie, musisz spojrzeć coś więcej niż tylko na skórę. Podczas gdy kolor powierzchni skóry może się zmieniać wraz z ekspozycją na słońce, reakcjami na leki lub stanami medycznymi, takimi jak trądzik różowaty, odcień skóry jest w rzeczywistości determinowany przez podcienie, które przez niego przechodzą. To zamieszanie dotyczące odcieni w porównaniu z kolorem powierzchni powoduje, że czasami wybieramy podkład lub proszek, który świetnie wygląda na wystawie w sklepie z kosmetykami, ale zderza się strasznie, gdy go wypróbujemy.

Po pierwsze, upewnij się, że Twoja skóra jest czysta i wolna od kosmetyków lub płynów, które mogłyby wpłynąć na wyniki. Jeśli właśnie umyłaś twarz, odczekaj około 15-30 minut, aż zaczerwienienia zaczną znikać. Upewnij się, że używasz naturalnego światła dziennego do badania odcienia skóry, ponieważ sztuczne oświetlenie może zmienić wygląd odcieni skóry.

Najprostszy test wykorzystuje zwykły biały kawałek papieru, na który naniesiono kilka różnych przykładowych odcieni skóry. Przyłóż papier do twarzy i porównaj, jak wygląda Twoja skóra w porównaniu do egzemplarzy na papierze. Jeśli twoja skóra wygląda na żółtawą, zielonkawą lub jasnobrązową, prawdopodobnie masz ciepły odcień skóry. Jeśli twoja skóra wygląda na różową, czerwonawą, masz chłodny odcień skóry. Jeśli Twoja skóra jest szara lub popielata, masz neutralny odcień skóry. Jeśli masz chorobę skóry, taką jak trądzik, trądzik różowaty lub jesteś bardzo opalona, poproś znajomego, aby zamiast tego użył testu papierowego na zagnieceniu za uchem, na co te zmienne prawdopodobnie nie mają wpływu.

Następnie podnieś dłoń do góry i rzuć okiem na żyły dłoni i nadgarstka. Jeśli twoje żyły wydają się niebieskie lub fioletowe, masz chłodną skórę. Jeśli wydają się zielone, masz ciepłą skórę. Jeśli trudno jest powiedzieć w ten czy inny sposób, jaki kolor preferują, masz neutralną skórę.

Jak twoja skóra reaguje na słońce? Ludzie, którzy łatwo się opalają, zwykle mają ciepłe odcienie skóry. Ludzie, którzy jedynie skwierczą na słońcu, po czym ich skóra się zaczerwienia, zwykle mają chłodne odcienie skóry, chociaż czasami kobiety z ciemną hebanową skórą, która się opala, mogą również mieć chłodne odcienie. Ludzie, którzy są neutralni, mogą należeć do którejkolwiek grupy pod względem opalania, ale neutralne odcienie nie będą miały widocznego wyglądu oliwkowej, żółtej lub rumianej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *